Aktualności

W trakcie działań koszalińskiej grupy „SPEED” kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 21.09.2020

W ciągu tylko ostatniego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 5 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach utworzone zostały zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół "SPEED" tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

Tylko w trakcie ostatniego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzista poruszał się BMW z prędkością 126 km/h przez ul. 4-go Marca w Koszalinie. Następne przekroczenia prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Kretominie, na ul. Koszalińskiej. W obszarze zabudowanym kierujący mieli na liczniku w chwili kontroli: VW - 105 km/h, Chevrolet - 104 km/4, Audi – 101 km/h oraz BMW – 100 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+ zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Powrót na górę strony