Aktualności

W trakcie policyjnych działań „Prędkość”- pięciu kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 22.05.2020

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.

Policjanci z koszalińskiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

W miejscowości Tymień mundurowi zatrzymali dwa pojazdy: volkswagena oraz opla. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Kierujący w obszarze zabudowanym jechali z prędkością 105 oraz 107 km/h. Kolejnymi nieodpowiedzialnymi kierowcami, okazali się mężczyźni, którzy rozpędzili swoje pojazdy na ul. Gdańskiej w Koszalinie, osiągając niedozwolone prędkości. Tylko w jednym miejscu funkcjonariusze ujawnili pięć takich wykroczeń.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące

Policyjne statystyki wykazują, że łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Powrót na górę strony