Aktualności

Koszaliński grupa „SPEED” znów w akcji

Data publikacji 10.03.2020

W ciągu tylko ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 7 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

         Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach powstały zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze. W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół "SPEED"  tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

         Tylko w trakcie ostatniego tygodnia policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania siedmiu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

         Rekordzista poruszał się mercedesem z prędkością 119 km/h przy ul. Bohaterów Warszawy w Koszalinie. Kolejny kierujący rozpędził swoją toyotę na ul. 4 Marca w Koszalinie do 118 km/h. Następne przekroczenia prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Kretominie. W obszarze zabudowanym kierujący volkswagena miał na liczniku w chwili kontroli 101 km/h a kierowca nissana 106 km/h. Na trasie Koszalin – Bonin, funkcjonariusze zatrzymali kierującego volkswagenem, który poruszał się z prędkością 109 km/h oraz właściciela nissana jadącego 103 km/h. Listę zamyka kierowca audi, który w Koszalinie na ul. Gdańskiej poruszał się z prędkością 107 km/h.

         Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+  zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Od początku tego roku takich kierujących policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali aż 33.

Powrót na górę strony