Aktualności

W trakcie policyjnych działań koszalińskiej grupy „SPEED” kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Data publikacji 24.02.2020

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się jazda pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni i jedna kobieta zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.

Tylko w trakcie jednego dnia minionego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania pięciu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W Koszalinie przy ul. Gdańskiej mundurowi zatrzymali mercedesa. Powodem kontroli była oczywiście nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h, ale to nie jedyne przewinienia jakich dopuścił się 28-latek. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się marihuana. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się mężczyzna, który rozpędził swoją skodę w Sianowie przy ul. Łużyckiej. Ten mężczyzna został ukarany najwyższym mandatem i nałożonych zostało na niego 10 pkt karnych.

Kolejne przekroczenie prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Koszalinie na ul. Rolnej. W obszarze zabudowanym kierujący bmw miał na liczniku w chwili kontroli ponad 108 km/h przy obowiązujących na tym odcinku 50 km/h.

Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+  zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Pliki do pobrania

  • 4.26 MB
Powrót na górę strony