Aktualności

Koszalińska grupa „SPEED” w akcji

Data publikacji 21.02.2020

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.

Tylko w trakcie wczorajszego dnia policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

W miejscowości Mokre mundurowi zatrzymali samochód ciężarowy marki volvo. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się mężczyzna, który rozpędził na ul. Gdańskiej mercedesa osiągając niedozwoloną prędkość 105 km/h. Kolejne przekroczenie prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili również na ul. Gdańskiej. W obszarze zabudowanym kierujący renault miał na liczniku w chwili kontroli 104 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Powrót na górę strony