Aktualności

Kolejni piraci drogowi zatrzymani przez koszalińską grupę „SPEED”

Data publikacji 04.02.2020

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”. Od początku tego roku mundurowi zatrzymali prawo jazdy już 8 kierującym.

Tylko w trakcie ostatnich dni policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku tego roku takich kierujących było już aż ośmiu.

W Koszalinie przy ul. Monte Cassino mundurowi zatrzymali seata. Powodem kontroli była oczywiście nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h, ale to nie jedyne przewinienia jakich dopuścił się 38-latek. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających i posiadał przy sobie ich niewielkie ilości. 38-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się mężczyzna, który rozpędził na odcinku drogi S6 swoje porsche do ponad 200 km/h. Ten mężczyzna został ukarany najwyższym mandatem i nałożonych zostało na niego 10 punktów karnych.

Kolejne przekroczenie prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Koszalinie na ul. Lechickiej. W obszarze zabudowanym kierujący audi miał na liczniku w chwili kontroli ponad 100 km/h przy obowiązujących na tym odcinku 40 km/h.

Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+  zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Pliki do pobrania

  • 6.64 MB
Powrót na górę strony