Aktualności

„#donthejt”- spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 22.11.2019

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji wzięli udział w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie, w ramach projektu „#donthejt”.

Projekt „#donthejt” ukierunkowany jest na uświadomienie młodych ludzi w tematyce dotyczącej hejtu i mowy nienawiści. Warsztaty prowadzone są przez studentów z Uniwersytetu Szczecińskiego, w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością odbiorów. Formy w jakich są prowadzone, umożliwiają spojrzenie na problem zarówno z perspektywy ofiary jak i sprawcy. Wszelkie elementy rywalizacji podczas zajęć, pobudzają zaangażowanie i współpracę uczestników. Ich innowacyjność pozwala na korzystanie m.in. z telefonów komórkowych.

Udział funkcjonariuszy Policji nie jest przypadkowy. Podsumowują oni zajęcia i przedstawiają problem od strony prawa, wskazując na brak przyzwolenia na hejt i mowę nienawiści – nie tylko w Internecie, a tym samym uświadamiając młodych ludzi, że sprawca takich zachowań nie jest bezkarny.

Powrót na górę strony