Aktualności

Tymczasowy areszt dla zuchwałej złodziejki

Data publikacji 06.11.2019

Najbliższe trzy miesiące za więziennymi kratami spędzi 58-latka z Koszalina. Kobieta usłyszała 8 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży, uszkodzenia ciała, czy naruszenia miru domowego.

W ostatnim czasie policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali informację o kobiecie, która wchodziła do klatek schodowych i chwytając za klamki w drzwiach do mieszkania sprawdzała, które z nich nie są zamknięte na klucz. Gdy były otwarte wówczas wykorzystywała nieuwagę lokatorów i w zuchwały sposób wchodziła do środka. Kradła to, co mogła w łatwy sposób wynieść.

W toku prowadzonych czynności policjanci z Komisariatu Policji I w Koszalinie wytypowali i zatrzymali 58-latkę, która jak się szybko okazało, była już wcześniej karana za podobne przestępstwa. Kobieta odpowie również za inne przewinienia dotyczące między innymi uszkodzenia ciała, naruszenia nietykalności cielesnej czy naruszenia miru domowego.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym na wniosek prokuratora wydał decyzję o zastosowaniu wobec kobiety izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.    

Opisane wyżej zdarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich osób, które nie zachowują szczególnej ostrożności. W myśl hasła „Pilnuj się! Nie daj się ustrzelić złodziejowi” każdy z nas musi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zwykłe codzienne czynności, jak zamykanie drzwi i okien w zajmowanych pomieszczeniach, pilnowanie telefonów komórkowych i portfeli, uchronią nas przed staniem się ofiarą złodzieja.

Policjanci apelują! Nie stwarzajmy przestępcom okazji do kradzieży! 

Powrót na górę strony