Aktualności

Z FAŁSZYWĄ RECEPTĄ PO LEKI

Data publikacji 13.02.2019

Za pomocą programów do obróbki grafiki 23-latek podrabiał recepty na leki psychotropowe. Wpadł, gdy pracownicy jednej z aptek powiadomili policję o swoich wątpliwościach dotyczących autentyczności jednej z przyniesionych przez mężczyznę recept.

Policjanci z I koszalińskiego komisariatu odebrali telefon od pracownicy jednej z aptek, mieszczących się na terenie miasta. Kobieta poinformowała, że właśnie otrzymała receptę na leki psychotropowe, która prawdopodobnie została podrobiona. Stwierdziła też, że mężczyzna, który przyniósł receptę, wciąż jest w aptece i czeka na wydanie zamówionych środków.
Policjanci pojechali od razu na miejsce i zatrzymali 23-latka. Przyniesiona przez niego recepta faktycznie była fałszywa.

W trakcie podjętych w tej sprawie działań kryminalni dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny. Zabezpieczyli w nich leki oraz inne blankiety podrobionych recept, a także sprzęt komputerowy na którym fałszowano dokumenty.

Zatrzymany mężczyzna noc spędzili w policyjnym areszcie. 23-latek już usłyszał zarzut podrabiania dokumentów, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony