Aktualności

„BEZPIECZNE WAKACJE” - DZIAŁANIA PREWENCYJNE KOSZALIŃSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 03.08.2018

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji spotkali się z turystami, którzy odpoczywają w nadmorskich miejscowościach naszego powiatu. Jednym z wiodących tematów poruszanych przez mundurowych były zagrożenia związane z wypoczynkiem nad wodą.

Każdego roku w sezonie letnim koszalińscy policjanci spotykają się z turystami w ramach projektu „Bezpieczne Wakacje”. Wczoraj mundurowi zorganizowali policyjny punkt informacyjny, gdzie o bezpieczeństwie podczas urlopu rozmawiali z wczasowiczami odwiedzającymi miejscowości nadmorskie.

Policjanci zwracali się do rodziców i opiekunów najmłodszych z apelem o pilnowanie pociech. Bywa, że maluchy bawiące się na plaży oddalają się od osób dorosłych. Wystarczy kilka minut, aby dziecko zgubiło się w tłumie plażowiczów. W takich sytuacjach najłatwiej jest ustalić opiekuna w przypadku, gdy maluch ma na ręce założoną opaskę z zapisanym numerem kontaktowym. Dlatego w trakcie rozmów z turystami policjanci rozdawali opaski dla dzieci w ramach akcji „Bezpieczna opaska”.

W związku z odnotowanymi drobnymi kradzieżami, do których dochodzi najczęściej podczas sezonu w miejscowościach nadmorskich, funkcjonariusze tak jak zawsze podczas tego typu działań przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Tłumaczyli między innymi to, jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi przed wyjściem na plażę.

Policjanci zwracali uwagę, że złodzieje pojawiający się w obrębie plaży wykorzystują tłum, hałas i stwarzaną im przez potencjalnych pokrzywdzonych okazję, żeby z pozostawionego bez nadzoru leżaka czy koca zabrać to, co wpadnie im w oko. Aby utrwalić w świadomości i pamięci wczasowiczów prezentowane treści mundurowi rozdawali ulotki tematyczne pn. „Nie daj się ustrzelić złodziejowi” oraz „Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego”.

W policyjnym namiocie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem turystów, także dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Najmłodsi aktywnie brali udział w grze edukacyjnej „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo. Dzieci, które odwiedziły punkt policyjny otrzymały koła ratunkowe, elementy odblaskowe, artykuły szkolne i słodki upominek.

Spotkanie zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Powrót na górę strony