Aktualności

ŚLUBOWANIE KLASY POLICYJNEJ

Data publikacji 20.03.2018

Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów pierwszej klasy licealnej o profilu mundurowym. Koszalińska komenda w 2009 roku nawiązała współpracę ze szkołą Computer College, a policjanci tej jednostki są opiekunami uczniów, którzy być może w przyszłości swoje plany zawodowe zwiążą właśnie z Policją.

Dziś w auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży z pierwszych klas policyjnych przy Computer College. Uczniowie tej szkoły przez najbliższe trzy lata będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego meldunku złożonego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie kom. Marcinowi Pilarczykowi przez opiekuna grupy nadkom. Roberta Faryniarza. Po wspólnym ślubowaniu każdy licealista otrzymał imienny certyfikat.

Prezes placówki Andrzej Muszyński przekazał uczniom gratulacje i życzył im wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji.

Klasy policyjne zyskują coraz większą popularność wśród młodzieży. Wielu młodych ludzi decyduje się na kontynuowanie nauki w klasach o profilu mundurowym.

W Computer College każda klasa ma swojego opiekuna - policjanta. Policyjni specjaliści spotykają się z młodzieżą i prowadzą zajęcia, w których skupiają się na zagadnieniach dotyczących funkcjonowania Policji.

Dzięki temu uczniowie, którzy wiążą swoje plany zawodowe z naszą formacją są lepiej przygotowani do zdawania w przyszłości egzaminów do Policji.

Powrót na górę strony