Aktualności

PREMIERA SPOTÓW DOTYCZĄCYCH BEZPIECZNYCH ZACHOWAŃ NA DRODZE

Data publikacji 15.03.2018

Dziś odbyła się premiera dwóch spotów dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze. Krótkie filmy zostały zrealizowane wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Koszalinie oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. W tak obrazowy sposób autorzy chcą dotrzeć do jak największej liczby osób i pokazać jakie konsekwencje ma niestosowanie się do przepisów.

Policjanci z koszalińskiej komendy prowadzą szereg działań mających na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze zarówno wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i kierowców. Funkcjonariusze poprzez szereg spotkań informacyjno-profilaktycznych podkreślają jak istotną rolę ma stosowanie się do przepisów.

Kolejną z inicjatyw jaką podjęli koszalińscy policjanci jest nagranie we współpracy z Centrum Kultury 105 dwóch spotów społecznych. Za ich pomocą autorzy chcą zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania na drodze, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Dziś w sali kinowej Centrum Kultury 105 odbyła się premiera spotów. Wzięli w niej udział Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Koszalinie kom. Paweł Tererycz, Dyrektor Centrum Kultury 105 Paweł Strojek wraz z zastępcą Moniką Modłą oraz uczniowie z koszalińskich szkół podstawowych.

Po prezentacji filmów odbyło się spotkanie profilaktyczne. Głównym tematem rozmowy było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach. Policjanci przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze, podczas podróży samochodem czy na wycieczkach rowerowych.

Spoty społeczne będą wykorzystywane przez policjantów z koszalińskiej komendy w trakcie spotkań informacyjno-profilaktycznych.

Pliki do pobrania

  • 3.47 MB
  • 2.92 MB
Powrót na górę strony