Aktualności

„BEZPIECZNA PLAŻA” – WSPÓLNE DZIAŁANIA Z WOPR

Data publikacji 04.08.2017

Policjanci z koszalińskiej komendy i mieleńscy ratownicy spotkali się dzisiaj z turystami, którzy odpoczywają na plaży w Mielnie. Z wczasowiczami mundurowi rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzić urlop, a pracownicy WOPR przygotowali specjalny pokaz ratownictwa wodnego.

Każdego roku w sezonie letnim koszalińscy policjanci wspólnie z ratownikami spotykają się z turystami podczas projektu „Bezpieczna plaża”. Podczas dzisiejszych działań o bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali z odwiedzającymi nasze plaże wczasowiczami.

Policjanci przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Tłumaczyli między innymi to, jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi. Posiłkując się konkretnymi przykładami zdarzeń zanotowanych w Mielnie zwracali uwagę turystów na to, że również muszą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Policjanci tłumaczyli, że złodzieje pojawiający się w obrębie plaży wykorzystują tłum, hałas i stwarzaną im przez potencjalnych pokrzywdzonych okazję, żeby z pozostawionego bez dozoru leżaka czy koca zabrać to, co wpadnie im w oko. Aby utrwalić w świadomości i pamięci wczasowiczów prezentowane treści mundurowi rozdawali ulotki autorskiego programu koszalińskiej komendy pn. „Nie daj się ustrzelić złodziejowi”.

Równolegle policjanci zwracali się do rodziców i opiekunów najmłodszych z apelem o pilnowanie pociech. Bywa, że maluchy bawiące się na plaży oddalają się od osób dorosłych. Wystarczy kilka minut, aby dziecko zgubiło się w tłumie plażowiczów. W takich sytuacjach najłatwiej jest ustalić opiekuna w przypadku, gdy maluch ma na ręce założoną opaskę z zapisanym numerem kontaktowym. W czasie działań policjanci rozdawali takie właśnie oznaczniki, tłumacząc dzieciom i rodzicom, jak ważna jest ich rola.

Uczestniczący w działaniach ratownicy przedstawiali zebranym turystom zasady korzystania z plaży i innych kąpielisk. W ślad za mundurowymi stanowczo zakazywali wchodzenia do wody w stanie nietrzeźwości. Zaprezentowali również symulację akcji ratowniczych.

Najmłodsi otrzymali dziecięce apteczki, które zostały zakupione w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” realizowaną przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Dzisiejsza akcja odbyła się, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która odbywa się pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • bezpieczna plaża
  • bezpieczna plaża1
  • bezpieczna plaża2
  • bezpieczna plaża3
  • bezpieczna plaża 4
  • bezpieczna plaża 5
  • bezpieczna plaża 6

Film film Bezpieczna plaża


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik film Bezpieczna plaża (format flv - rozmiar 7.99 MB)

Powrót na górę strony