Weekendowe kontrole na terenie miasta i powiatu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Weekendowe kontrole na terenie miasta i powiatu

Sześciu nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali podczas weekendu na drogach miasta i powiatu policjanci z koszalińskich jednostek. Pierwszy ujawniony kierujący w chwili badania przez mundurowych miał ponad 1,6 promila alkoholu i spowodował kolizję, drugi z zatrzymanych nie posiadał uprawnień i był poszukiwany przez organy ścigania.

W trakcie każdego weekendu policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu   policjanci z koszalińskiej drogówki oraz z innych jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo że wcześniej spożywał alkohol lub zażywał środki odurzające.

Niechlubnym rekordzistą był mężczyzna, który w Koszalinie przy ul. Gdańskiej jechał oplem mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowie także 54-letni mieszkaniec Koszalina. Mężczyzna kierujący toyotą został zatrzymany przez drogówkę na ul. Andersa. W chwili badania przez mundurowych miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 54-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że  jest poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Kolejną osobą, która wykazała się brakiem wyobraźni i wsiadła za kierownicę elektrycznego jednośladu był 19-latek z Dąbrowy Górniczej zatrzymany do kontroli w Mielnie. Mężczyzna w chwili badania miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Kontroli poddany został zaraz po tym, jak uderzył w prawidłowo zaparkowaną mazdę.       

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami zachowanie takie kwalifikowane jest jako przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w trakcie ostatniego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzista poruszał się audi z prędkością 117 km/h w Kretominie. Kolejny kierujący rozpędził swojego seata do 104 km/h. Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+  zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.