PP Mielno - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Dzielnicowi PP Mielno

Siedziba:

ul. Bolesława Chrobrego 10

76-032 Mielno

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

Rejon I

 

st. sierż. Michał Czapla

tel. 47 7841834

nr telefonu komórkowego: 571 323 689

e-mail: dzielnicowy.mielno1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno- ulice: Asnyka, Azaliowa, Bałtycka, Bojowników, Boesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Chełmońskiego, Chmielna, Cicha, Diamnetowa, Esperanto, Gałczyńskiego, gdańska, Grażyny,Jantarowa, Jastruna, Jaśminowa, Kantora, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Księżycowa, Kwiatowa, Lechitów, Leśna, 6 Marca, Marzanny, Mickiewicza, Mikołaja Reja, Moniuszki, Morska, Nadbrzeżna, Niezapominajek, Norwida, Ogrodowa, Orkana, Orzeszkowej, Orła Białego, Parkowa, Piastów, Pionierów, Piękna, Przemysłowa, Pogodna, Pontonierów, Północna, Prądno, Przyjaciół Róży Wiatrów, Rybacka, Sanatoryjna, Saperów, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Staszica, Szkolna, Słoneczna, Słowackiego, Suryjana, Świerczewskiego, Szafirowa, Szmaragdowa, Teligi. W. Broniewskiego, Warszawska, Wojska Polskiego, Wydmowa, Zielona, Żeromskiego, miejscowości:  Łazy, Barnowo

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2020 do 31 lipca 2020 roku

W oparciu o obserwację własną, zgłoszenia pochodzące od mieszkańców oraz analizę  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielnie  ustalono, że w centrum Mielna z roku na rok w coraz szerszym zakresie rozprzestrzenia się zjawisko bezdomności. Problem w mniejszym stopniu dotyczy rdzennych mieszkańców gminy Mielno, natomiast w  zdecydowanej większości odnosi się do osób sezonowo przebywających na tym terenie.  Wzrost skali bezdomności w okresie wakacyjnym spowodowany jest przeświadczeniem, iż korzystając z dużego napływu turystów łatwiej jest zdobyć środki na bieżącą egzystencję. Niejednokrotnie odbywa się to poprzez żebractwo. Należy zauważyć, że zjawisku bezdomności często towarzyszy pijaństwo a osoby takie niejednokrotnie zalegają nietrzeźwe na przystankach, sklepach i deptakach często budząc zgorszenie w miejscach publicznych. Osoby bezdomne są często wykluczone społecznie i bez uzyskania odpowiedniego wsparcia i informacji nie potrafią wyjść z kryzysu w który niejednokrotnie popadli nie ze swojej winy. Należy podjąć działania ukierunkowane na szeroko rozumianą pomoc osobom bezdomnym na terenie miasta Mielno.

 

Rejon II

mł. asp. Ariel Sepioło

tel. 47 7841836

nr telefonu komórkowego: 571 323 688

e-mail: dzielnicowy.mielno2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno - ulice: Wakacyjna, Krótka, Rekreacyjna, Pogodna, Okrężna, Spokojna, Polna, Klonowa, miejscowości: Mielenko, Niegoszcz, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Pękalin, Radzichowo, Komorniki, Paprotno.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2020 do 31 lipca 2020 roku

Głównym problemem występującym  obecnie na terenie rejonu służbowego nr II jest nie przestrzeganie przepisu art 43 ' Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi tj. spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem najczęściej w pobliżu  sklepu Okazja w Mielnie ul. Kościelna 33. Towarzyszy przy tym zakłócanie ładu i porządku publicznego tj. art. 51§1 kw i art. 51§2 kw przez osoby grupujące się w tym miejscu. Wykroczenie to występuje w godzinach od 10:00 do 17:00, oraz art. 140 kw dotyczące załatwiania potrzeb fizjologicznych przez ww sprawców. Sklep Okazja usytuowany jest w głębi działki znajdującej się przy ulicy Kościelnej. Na terenie działki znajduje się również nieużytkowany budynek starego sklepu za którym najczęściej osoby spożywają alkohol. Sklep jest dość często odwiedzany przez mieszkańców dokonujących drobne zakupy z uwagi na to, że sklepy wielkopowierzchniowe typu Polo Market i Biedronka znajdują się znacznie oddalone.