PP Mielno - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Dzielnicowi PP Mielno

Siedziba:

ul. Bolesława Chrobrego 10

76-032 Mielno

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

Rejon I

 

st. sierż. Michał Czapla

tel. 94 342-98-34

nr telefonu komórkowego: 571 323 689

e-mail: dzielnicowy.mielno1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno- ulice: Asnyka, Azaliowa, Bałtycka, Bojowników, Boesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Chełmońskiego, Chmielna, Cicha, Diamnetowa, Esperanto, Gałczyńskiego, gdańska, Grażyny,Jantarowa, Jastruna, Jaśminowa, Kantora, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Księżycowa, Kwiatowa, Lechitów, Leśna, 6 Marca, Marzanny, Mickiewicza, Mikołaja Reja, Moniuszki, Morska, Nadbrzeżna, Niezapominajek, Norwida, Ogrodowa, Orkana, Orzeszkowej, Orła Białego, Parkowa, Piastów, Pionierów, Piękna, Przemysłowa, Pogodna, Pontonierów, Północna, Prądno, Przyjaciół Róży Wiatrów, Rybacka, Sanatoryjna, Saperów, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Staszica, Szkolna, Słoneczna, Słowackiego, Suryjana, Świerczewskiego, Szafirowa, Szmaragdowa, Teligi. W. Broniewskiego, Warszawska, Wojska Polskiego, Wydmowa, Zielona, Żeromskiego, miejscowości:  Łazy, Barnowo

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2019 do 31 lipca 2019 roku

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz w oparciu problemy zgłaszane przez społeczność lokalną w przy użyciu platformy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ustalono, że w okresie ostatnich kilku miesięcy powstał problem z nieprawidłowo parkowanymi pojazdami w rejonie przyległym do Kanału Jamneńskiego znajdującego się na odcinku drogi pomiędzy dzielnicą Unieście a miejscowością Łazy. Pojazdy parkowane są w sposób mogący stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych i rowerzystów. Wskazany problem stał się szczególnie uciążliwy po tym jak zasypane zostały wjazdy na parkingi stanowiące obecnie własność prywatnego właściciela. W związku z brakiem nowych miejsc parkingowych turyści oraz wędkarze pozostawiają swoje pojazdy w obrębie ścieżki rowerowej oraz na jezdni gdzie postój pojazdów jest zabroniony.

 

 

Rejon II

sierż. szt. Aleksandra Bagrowska

tel. 94 342-98-36

nr telefonu komórkowego: 571 323 688

e-mail: dzielnicowy.mielno2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno - ulice: Wakacyjna, Krótka, Rekreacyjna, Pogodna, Okrężna, Spokojna, Polna, Klonowa, miejscowości: Mielenko, Niegoszcz, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Pękalin, Radzichowo, Komorniki, Paprotno.

Cel działania priorytetowego na okres od 01 lutego 2019 do 31 lipca 2019 roku

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr II ustalono, że głównym problemem w rejonie podległym służbowo są osoby, spożywające alkohol w rejonie sklepu POLOMARKET. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zaśmiecają i zanieczyszczają okolice marketu. Wskazane osoby to jednostki bezrobotne i/lub bezdomne, które przyjeżdżają do Mielna w okresie sezonu letniego i często zostają do późnej jesieni lub znajdują lokale niemieszkalne, które zasiedlają. Wykroczenia, których się dopuszczają są zauważane w porze popołudniowej i wieczorowej, niezależnie od dnia tygodnia. Ponieważ sytuacje do których dochodzi w okolicy marketu rzutują na wizerunek całej miejscowości, a świadkami tych sytuacji są często rodziny z dziećmi i osoby starsze podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań priorytetowych na omawianym terenie. Dodatkowo zauważono, że w okresie jesienno - zimowym zauważa się wzmożony ruch osób chcących spędzić wolny czas w okolicy morza. Wielokrotnie pojazdy „spacerowiczów” są parkowane nieprawidłowo na chodnikach i jezdniach szczególnie w miejscowości Sarbinowo ul. Nadmorska co przyczynia się do utrudnień w poruszaniu się pieszych i pojazdów co w konsekwencji negatywnie wpływa na stan bezpieczeństwa na drogach publicznych w podanej miejscowości. Zjawisko jest szczególnie widoczne w soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 16:00