PP Mielno - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Dzielnicowi PP Mielno

Siedziba:

ul. Bolesława Chrobrego 10

76-032 Mielno

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

Rejon I

 

sierż. szt. Michał Czapla

tel. 47 7841834

nr telefonu komórkowego: 571 323 689

e-mail: dzielnicowy.mielno1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno- ulice: Asnyka, Azaliowa, Bałtycka, Bojowników, Boesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Chełmońskiego, Chmielna, Cicha, Diamnetowa, Esperanto, Gałczyńskiego, gdańska, Grażyny,Jantarowa, Jastruna, Jaśminowa, Kantora, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Księżycowa, Kwiatowa, Lechitów, Leśna, 6 Marca, Marzanny, Mickiewicza, Mikołaja Reja, Moniuszki, Morska, Nadbrzeżna, Niezapominajek, Norwida, Ogrodowa, Orkana, Orzeszkowej, Orła Białego, Parkowa, Piastów, Pionierów, Piękna, Przemysłowa, Pogodna, Pontonierów, Północna, Prądno, Przyjaciół Róży Wiatrów, Rybacka, Sanatoryjna, Saperów, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Sosnowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Staszica, Szkolna, Słoneczna, Słowackiego, Suryjana, Świerczewskiego, Szafirowa, Szmaragdowa, Teligi. W. Broniewskiego, Warszawska, Wojska Polskiego, Wydmowa, Zielona, Żeromskiego, miejscowości:  Łazy, Barnowo

Cel działania priorytetowego na okres od  31 lipca 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku

Na podstawie rozmów z mieszkańcami oraz zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ustalono, że w godzinach popołudniowych i wieczornych na ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora Jamno dochodzi spożywania alkoholu (art. 43' ust 1. UWTPA) oraz zakłócania ładu i porządku publicznego (art. 51§2 KW) przez osoby tam przebywające co jest szczególnie uciążliwie dla mieszkańców posiadających swoje domu w bezpośrednim sąsiedztwie. Jest to również problem dla osób spacerujących ponieważ ścieżka jest częściowo nieoświetlona i nie jest objęta monitoringiem miejskim. Mając powyższe na uwadze należy podjąć działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

 

Rejon II

mł. asp. Ariel Sepioło

tel. 47 7841836

nr telefonu komórkowego: 571 323 688

e-mail: dzielnicowy.mielno2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Mielno - ulice: Wakacyjna, Krótka, Rekreacyjna, Pogodna, Okrężna, Spokojna, Polna, Klonowa, miejscowości: Mielenko, Niegoszcz, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Pękalin, Radzichowo, Komorniki, Paprotno.

Cel działania priorytetowego na okres od  31 lipca 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku

Głównym problemem występującym obecnie na terenie rejonu służbowego nr II jest nie przestrzeganie przepisu art 43 ' Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi tj. spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem najczęściej w pobliżu sklepu PPHU Mariusz Weresiński w Gąskach ul. Morska 2. Towarzyszy przy tym zakłócanie ładu i porządku publicznego tj. art. 51§1 kw i art. 51§2 kw przez osoby grupujące się w tym miejscu. Wykroczenie to występuje w godzinach od 10:00 do 17:00, oraz art. 140 kw dotyczące załatwiania potrzeb fizjologicznych przez ww sprawców. Sklep ten usytuowany jest w pobliżu ulicy Nadbrzeżnej będącą głównym ciągiem komunikacyjnym miejscowości Gąski. Sklep jest dość często odwiedzany przez mieszkańców dokonujących zakupy z uwagi na to, że sklepy wielkopowierzchniowe typu Polo Market i Biedronka znajdują się w Mielnie.