Komisariat I - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Komisariat I

Komisariat I

Dzielnicowi KP I

Siedziba:

ul. Słowackiego 11

75-009 Koszalin

Kierownik Rewiru:

p.o. st. sierż. Mateusz SAŁBUT

nr pokoju w Komisariacie: 32

nr telefonu kontaktowego: 94 342 97 39

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 1

st.sierż. Paweł Oleksiuk

nr pokoju w Komisariacie: A20
nr telefonu kontaktowego: 94 342 91 46
nr telefonu komórkowego: 571 323 675

e-mail: dzielnicowy.koszalin1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Fałata, Gałczyńskiego, Monte Cassino 14-16, Okulickiego, Makuszyńskiego, Tuwima, Wańkowicza, Władysława IV (P) 22-64, Jana Pawła II-go numery 17 ,23 ,27,29
obiekty: Gimnazjum nr 7, Szkoła Podstawowa nr 17,Centrum Kształcenia Ustawicznego, Galeria Emka, Kościół Św. Ducha.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 1 ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol przy sklepie ,,KOGUCIK” przy ulic Fałata 3.Osoby te będąc pod wpływem alkoholu spożywają alkohol,zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsca przeznaczone do wypoczynku i rekreacji. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk bezdomnych i bezrobotnych. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 2

asp. szt. Maciej Pacholski

nr pokoju w Komisariacie: A16
nr telefonu kontaktowego: 94 342 95 73
nr telefonu komórkowego: 571 323 676

e-mail: dzielnicowy.koszalin2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon Służbowy:

ulice: Gdańska (NP) do numeru 21, Jagoszewskiego, Jana Pawła II (NP) 1-15a, (P) 2-8, Spasowskiego, Staszica (NP) 17-21, Śniadeckich 1-7, Kołątaja,
obiekty: Stacja paliw BP Orion przy ul. Gdańskiej 21, Politechnika Koszalińska przy ul. Śniadeckich 2, Szkoła Podstawowa nr 21, Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Śniadeckich.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z administracji osiedla KSM Przylesie im. Wańkowicza oraz rozmów z mieszkańcami ulicy Jana Pawła II 1-13d ustalono, że głównym problemem występującym ww rejonie jest nieprzestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego, a w szczególności niestosowanie się przez kierujących do znaków: B-35 zakaz postoju przy ul. Jana Pawła II 1-13d. Osobami którymi dopuszczają się tych wykroczeń to głównie mieszkańcy pobliskich bloków. Wykroczenia te występują głównie w godzinach popołudniowych jak i wieczornych od godz. 16:00 do 06.00 Skutkiem parkowania pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz postoju są utrudniony w dojeździe do bloków np.: służb ratunkowych. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań priorytetowych na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 3

mł. asp. Agnieszka Bubnowicz

nr pokoju w Komisariacie: 37
nr telefonu kontaktowego: 94 342 96 37
nr telefonu komórkowego: 571 323 678

e-mail: dzielnicowy.koszalin3@sc.policja.gov.pl

 

Rejon Służbowy:

ulice: Chrzanowskiego, Doroszewskiego, Klemensiewicza, Kotarbińskiego, Krzyżanowskiego, Na Jamno, Na Skwierzynkę, Próchnika, Sierpińskiego, Tatarkiewicza, Wąwozowa, Wyki, Akademicka, Staszica 30-34,
Osiedle Jamno i Łabusz tj. ulice Błękitna, Bryza, Deszczowa, Gradowa, Gryfitów, Gwiezdna, Koronkowa, Miodowa, Orlików, Posagowa, Pogodna, Promowa, Rycerska, Siewna, Sołecka, Tkacka, Torfowa, Wichrowa, Wodnika, Widokowa, Złota, Żyzna, Jamneńska, Filtrowa, Dobrych Swatów, Gospodarska, Kmieca, Koszalińska, Północna, Kogucia, Julków Jamneńskich, Kwiatowa, Sprężarkowa, Polna, Klubowa, Południowa, Krótka, Szkolna, Wiatrów, Ariadna, Biwakowa, Farmerska, Korsarzy, Nadbrzeżna, Ratowników WOPR, Róży Wiatrów, Spacerowa, Starowiejska, Trzech Dębów, Turystyczna, Wikingów, Wilków Morskich, Wypoczynkowa, Letnia, Majówkowa, Paronamiczna, Srebrna, Szkolna, Wakacyjna, Wędrowna, Zachodnia, Zefirowa.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

Głównym problemem występującym na terenie rejonu służbowego nr 3 (tj. Osiedle im. Jamno) jest spożywanie alkoholu w rejonie przystanku MZK, visa-vi sklepu spożywczego SCH, mieszczącego się na ulicy Koszalińskiej w Koszalinie, w godzinach od 16.00-22.00, jest to obiekt znajdujący się w budynku mieszkalnym. Przystanek mieści się w centralnej części Osiedla Jamno, po wjeździe na teren osiedla, jest on centralnym punktem, który „rzuca się w oczy”, jeśli przebywają na nim osoby spożywające alkohol, które zaśmiecają, zanieczyszczając ww obiekt. Poprzez głośne zachowanie budzą niepokój mieszkańców, uniemożliwiając swobodne korzystanie z ww obiektu. Ponadto obok przystanku często też chodzą na spacery dzieci z pobliskiego przedszkola, korzystają z niego mieszkańcy jadący do centrum Koszalina, a także turyści jadący w kierunku znajdujących się przystani wodnych na osiedlu kamno-Łabusz. co negatywnie wpływa na ogólny wizerunek samego miejsca oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wiata przystankowa posiada wygodną ławkę na której często przesiadują i grupują się osoby spożywające alkohol w miejscu objętym zakazem. Stwarza to możliwość wystąpienia niewłaściwego zachowania, szerzeniem wulgaryzmów, zanieczyszczanie miejsce publicznego. Ogólny wizerunek tego miejsca jako nieprzyjemne, niebezpieczne, tym bardziej, że jest to rażące dla osób z niego korzystających oraz dla klientów sklepów.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 4

sierż. szt. Dariusz Wysocki

nr pokoju w Komisariacie: A17
nr telefonu kontaktowego: 94 342 94 93
nr telefonu komórkowego: 571 323 680

e-mail: dzielnicowy.koszalin4@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Baczewskiego, Bauera, Bliska, Boczna, Bożka, BukowaChełmska, Daleka, Dobra, Domańskiego, Fiałkowskiego, Fitio, Gajowa, Gąszczak, Goliszka, Górskiego, Grochowskiego, Jelec, Kajki, Kędzierzyńska, Kielecka, Kostenskiego, Krakowska, Kolorowa, Kujawska, Lelewela, , Lubuska, Macierzy, Maćkowicza, Malownicza, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Młodości, Pieniężnego, Podlaska, Pomorska, Popiełuszki, Prosta, Radości, Rodła, Śiennickiego, Sierocińskiego, Staszica 2-8 i 1-11, Śniadeckich 6-10 i 9-31 Sudecka, Śląska, Śmiała, Śnieżka, Tradycji, Turowskiego, Warmińska, Wesoła, Weteranów, Wiekopolska, Własna, Wspólna, Żebrowskiego,  
obiekty: Stacja paliw Huzar, SP nr 18

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

Głównym problemem występującym obecnie na terenie rejonu służbowego nr IV jest nie przestrzeganie przepisu art 43 ' Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi tj. spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem najczęściej w pobliżu sklepu Żabka ul. Tradycji 17. Towarzyszy przy tym zakłócanie ładu i porządku publicznego tj. art. 51§1 kw i art. 51§2 kw przez osoby grupujące się w tym miejscu. Wykroczenie to występuje w godzinach od 14:00 do 22:00, ze szczególnym nasileniem w okresie letnim. Sklep Żabka usytuowany jest przy często uczęszczanej ulicy Tradycji przez mieszkańców osiedli domków jednorodzinnych i bloków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Jest to też droga dzieci uczęszczających do lub ze szkoły Podstawowej nr 18. Sklep jest dość często odwiedzany przez mieszkańców dokonujących drobne zakupy z uwagi na to, że sklepy wielkopowierzchniowe typu Polo Market i Lidl znajdują się znacznie dalej.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 5

sierż. Agnieszka Reszka

nr pokoju w Komisariacie: A20
nr telefonu kontaktowego: 94 342 95 67
nr telefonu komórkowego: 571 323 673

e-mail: dzielnicowy.koszalin5@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Darłowska, Fałata (P), Gdańska (P) 2-20, Giełdowa, Pileckego, Jedności, Kopernika - Promenada, Kościuszki, Krucza, Mireckiego, Młyńska 46-76, Monte Cassino 2-6, Ogrodowa, Orląt Lwowskich, Partyzantów, Piastowska, Piłsudskiego 1-93, Polonii-Plac, Rejtana, Rolna,  Słupska (NP), Sportowa, Wybickiego, Zubrzyckiego, Zwycięstwa 105-121

obiekty: Amfiteatr, Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Sportowych przy ul. Zwycięstwa 11, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół nr 9, Zespół Szkół Muzycznych, Klub Studencki Kreślarnia, Tereny Podożynkowe, Góra Chełmska, Stacja Paliw Orlen.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

Głównym problemem występującym na terenie rejonu służbowego nr 5 (tj. Osiedle im. Jedliny ) jest nie przestrzeganie przepisów z art 145 kw oraz 43” USTAW WWITPA tj niszczenie mienia zaśmiecanie oraz spożywanie alkoholu w godzinach wieczornych od 18:00 do 23:00 przy ulicy Słupskiej na terenie Sanktuariu.

 

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 6

p.o. st.sierż. Damian Stępniak

nr pokoju w Komisariacie: 22
nr telefonu kontaktowego: 94 342 94 59
nr telefonu komórkowego: 571 323 674

e-mail: dzielnicowy.koszalin6@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Chałubińskiego, Jutrzenki, Karłowicza, Kochanowskiego, Księżycowa, Leśna, Norwida, Nowowiejskiego, Ogińskiego, Promykowa, Reja, Ruszczyca, Sanatoryjna, Słoneczna, Sygietyńskiego, Waryńskiego, Wieniawskiego, Zamenhoffa, Zorzy, Zwycięstwa 227-265, Saperów, Pograniczników, Synów Pułku, Sianowska, Hubalczyków, Lotników, Walecznych, Zdobywców Wału Pomorskiego 58-80 i 41-91, Pancerniaków, Ułańska, Kadetów, Westerplatte 1-69.

obiekty: Szpital Wojewódzki.

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr VI, na terenie miasta Koszalin ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu Żabka przy ul. Chałbińskiego 12 w Koszalinie. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu, zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce publiczne, którym jest przystanek autobusowy MZK, oddalony o zaledwie kilka metrów od sklepu. Nadmienić należy, że również w niedalekiej odległości od wspomnianego sklepu przy ul. Chałubińskiego 15 znajduje się Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Akademia Małego Europejczyka”, zachowanie oraz wizerunek osób nadmiernie spożywających alkohol może skutkować demoralizacją uczęszczających do placówki oświato-wychowawczej małoletnich. Wykroczenia, występują zarówno w porze dziennej, popołudniowej oraz wieczornej, niezależnie od pory roku. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu ograniczenia zachowań niezgodnych z prawem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 7

st.sierż. Damian Stępniak

nr pokoju w Komisariacie: A17
nr telefonu kontaktowego: 94 342 94 59
nr telefonu komórkowego: 571 323 674

e-mail: dzielnicowy.koszalin7@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: Broniewskiego, Chopina, Hołdu Pruskiego, Matejki, Moniuszki, Piłsudskiego (P) 2-98, Szymanowskiego, Traugutta, Waryńskiego, Zgody, Zwycięstwa 123-261, Zientarskiego,
obiekty: Szkoła Podstawowa nr 10  

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przedstawicielami rad osiedla oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego ustalono, że głównym problemem występującym w ostatnim czasie w rejonie służbowym nr VII jest gromadzenie się osób spożywających alkohol na terenie Skweru PCK, znajdującego się pomiędzy ul. K. Szymanowskiego a ul. J. Matejki. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają spokój i porządek publiczny oraz zanieczyszczają miejsce publiczne, docelowo przeznaczone do wypoczynku i rekreacji. Niejednokrotnie zachowują się wulgarnie i agresywnie, co wpływa negatywnie na poczucie bezpieczeństwa i spokoju innych osób, korzystających z tego miejsca, zwłaszcza dzieci i osób starszych. Największe nasilenie popełnianego wykroczenia występuje w godzinach popołudniowych i wieczornych, niezależnie od pory roku.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 8

st.post. Łukasz Kurszewski

nr pokoju w Komisariacie: A17
nr telefonu kontaktowego: 94 342 91 43
nr telefonu komórkowego: 571 323 679

e-mail: dzielnicowy.koszalin8@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 4 Marca 2-20, Andersa 18-34, Chełmońskiego, Clauciussa, Grottgera, Kasprowicza, Konopnickiej, Korczaka, Piastowska, Pocztowa, Racławicka, Reymonta, Staffa, Struga, Stawisińskiego, Targowa, Tetmajera, Wojska Polskiego, Plac Wolności, Wyspiańskiego, Zwycięstwa 114-200, Plac Zwycięstwa, Boya-Żeleńskiego, Żeromskiego, Żwirowa, Piaskowa,
obiekty: II Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 7, Politechnika Koszalińska przy ul. Racławickiej  

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

Głównym problemem występującym na terenie rejonu służbowego nr VIII jest nie przestrzeganie przepisu art 43 ' Ustawy UWTIPA tj. spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem tj. najczęściej w pobliżu sklepu spożywczo-monopolowego „Czaruś” mieszczącym się przy ul. Zwycięstwa 182A. Wykroczenie to występuje przez cały dzień, ale intensyfikuje się w godzinach popołudniowych ze szczególnym nasileniem w okresie letnim. Wykroczenie popełniane jest przez osoby, które dokonały zakupu alkoholu w wymienionym sklepie, jak również stałych klientów i mieszkańców osiedla, którzy obrali sobie to miejsce jako punkt spotkań towarzyskich. Wykroczenie to generuje dalsze zachowania niezgodne z prawem jak zakłócanie ładu i porządku, zaśmiecanie i zanieczyszczanie w okolicy sklepu. Omawiany problem zgłaszany jest głównie przez mieszkańców korzystających z usług pobliskich sklepów. Mieszkańcy oczekują poczucia bezpieczeństwa oraz wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzielnica nr 9 

st.asp. Krzysztof Domaros

nr pokoju w Komisariacie: A15
nr telefonu kontaktowego: 94 342 94 08
nr telefonu komórkowego: 571 323 672

e-mail: dzielnicowy.koszalin9@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

ulice: 4 Marca 23-33, Akacjowa, Altylerzystów, Aroniowa, Azaliowa, Bartłomieja, Batorego, Bażancia, Bema, Bonifacego, Borówkowa, Botaniczna, Bożydara, Brzoskwiniowa, Bzów, Cedrowa, Chodkiewicza, Cicha, Cisowa, Cyprysowa, Czarneckiego, Czeremchowa, Czereśniowa, Czwartaków, Dębów, Daglezji, Daktylowa, Dereniowa, Żołnierzy 8. Dywizji, Dzierżęcińska, Gerberowa, Gęsia, Głogowa, Gołębia, Grabowa, Hebanowa, Hubalczyków, Indycza, Jabłoniowa, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Jeziorna, Jeżynowa, Jodłowa, Kacza, Kadetów, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Krawiecka, Kupiecka, Laurowa, Leszczynowa, Liliowa, Limbowa, Lubiatowska, Łąkowa, Macieja, Mahoniowa, Malinowa, Mirtowa, Modrzewiowa, Morelowa, Mścisława, Mściwoja, Obrońców Helu, Obrońców Tobruky, Orzechowa, Palmowa, Pancerniaków, Pigwowa, Pankracego, Parkowa, Platanowa, Podchorążych, Polnych Kwiatów, Poziomkowa, Przepiórek, Przybysława, Ptasia, Sekwojowa, Sadowa, Sanatoryjna (P), Saperów, Serwacego, Sianowska, Słoneczna (P), Sosnowa, Sowińskiego, Strusia, Synów Pułku, Szwoleżerów, Św. Wojciecha, Światowida, Świerkowa, Świętopełka, Tataraków, Topolowa 29-49, Truskawkowa, Tulipanów, Wiklinowa, Zielona, Zielone Wzgórze, Ziemowita, Zwycięstwa  202-361, Żarnowiecka, Żurawinowa.
obiekty: Zespół Szkół nr 11,  

Cel działania priorytetowego na okres od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z Radą Osiedla Rokosowo oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 9 ustalono, że w ostatnim czasie głównym problemem w rejonie jest nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności niestosowanie się przez kierujących i parkowanie swoich pojazdów na ścieżce dla rowerów przy ul. Morelowej oraz w rejonie skrzyżowania ulic Morelowa, Botaniczna. Osobami którymi dopuszczają się tych wykroczeń to mieszkańcy pobliskich bloków, rodzice odbierający dzieci z SP nr 3 przy ul. Jabłoniowej 23 oraz pacjenci przychodni Alergosan. Skutkiem parkowania pojazdów w miejscu niedozwolonym powoduje utrudnienia w ruchu drogowym jak i rowerzystów. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działań priorytetowych na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

* (P) - numery parzyste (NP) - numery nieparzyste