Dzielnicowy-Świeszyno - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Dzielnicowy-Świeszyno

Dzielnicowy-Świeszyno

Dzielnicowy w Świeszynie

Siedziba:

Komisariat Policji II

ul. Krakusa i Wandy 11

75-078 Koszalin

 

 

Uwaga! Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.
Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Świeszyno, gmina położona na południe od Koszalina, graniczy z Koszalinem i gminami: Manowo, Biesiekierz, Tychowo, Białogard. Ze względu na duże kompleksy leśne, bogate w zwierzynę łowną i runo leśne, gmina ma charakter rolniczo - turystyczny. Turystów przyciągają trzy ciekawie położone jeziora: Hajka, Czarne i Niedalino oraz malowniczo wijąca się rzeka Radew - szlak wędrownych ryb łososiowatych.

 

Rejon I

asp. Seweryn Kowalski
nr telefonu komórkowego: 571 323 692

e-mail: dzielnicowy.swieszyno1@sc.policja.gov.pl, dzielnicowy.swieszyno2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy:

Bagno, Biała Kępa, Brzeźniki, Chałupy, Chłopska Kępa, Czersk Koszaliński, Kępa Świeszyńska, Kłokęcin, Krokowo, Mierzym, Olszak, Świeszyno, Włoki, Bardzlino, Czacz, Czaple, Dumowo, Golica, Kurozwęcz, Niedalino, Sieranie, Strzekęcino, Węgorki, Zegrzyn, Zegrze Pomorskie. 

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2020 do 31 lipca 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rady Gminy Świeszyno, spotkań z Sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami  rejonu służbowego nr 1 Gminy Świeszyno Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie ustalono, że głównym problemem w rejonie jest nadmierna prędkość z jaką poruszają się pojazdy po drodze gminnej na odcinku Konikowo – Czersk Koszaliński. Kierujący stwarzają realne zagrożenie dla pieszych uczestników ruchu oraz osób poruszających się rowerami w związku z tym, że na omawianym odcinku drogi brak jest chodnika i ścieżki rowerowej podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem. Nie odnotowano na tym odcinku drogi zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ani zdarzeń w SWD.

 

 

Rejon II

sierż. szt. Sebastian Pantanowski

nr pokoju w Komisariacie: 146
nr telefonu komórkowego: 571 323 703

e-mail: dzielnicowy.swieszyno2@sc.policja.gov.pl, dzielnicowy.swieszyno2@sc.policja.gov.pl

Rejon służbowy:

Dunowo, Giezkowo, Jerzyce, Konikowo, Niekłonice

Cel działania priorytetowego na okres od 1 lutego 2020 do 31 lipca 2020 roku

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi Rady Gminy Świeszyno, spotkań z Sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 2 Gminy Świeszyno Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Koszalinie ustalono, że głównym problemem w rejonie są dewastacje oraz kradzieże mienia na terenie Centrum Rekreacyjno Turystycznego w Strzekęcinie umiejscowionego obok drogi wojewódzkiej nr 167. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem. We wskazanym miejscu nie odnotowano zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń. W listopadzie 2019 roku we wskazanym rejonie doszło do kradzieży 3 kamer monitoringu.

 

 

Kierownik Rewiru:

asp. szt. Karol Grembowski

nr pokoju w Komisariacie: 115
nr telefonu kontaktowego: 47 7841495

nr telefonu komórkowego; 667 094 256