O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI

W ramach kampanii „Bezpieczny Senior” policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy zachęcali wczoraj emerytów i rencistów z gminy Polanów do poświęcenia większej uwagi i dbałości o własne bezpieczeństwo.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy uczestniczyli w spotkaniach z emerytami i rencistami zorganizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Polanów.

W trakcie wizyt mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi bezpieczeństwu na drodze. Policjanci przypomnieli o obowiązku poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym z elementami odblaskowymi na odzieży wierzchniej.

Funkcjonariusze zachęcali również do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa.

W ramach kampanii pn. "Dzielnicowy bliżej nas” policjanci zachęcali do kontaktu z dzielnicowym i wskazywali dostępne metody kontaktu z nim, między innymi za pomocą aplikacji „Moja Komenda”.

Mundurowi namawiali również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa.

Na zakończenie wizyty każdy z seniorów otrzymał poradniki, ulotki informacyjne i elementy odblaskowe.

  • dzielnicowy1
  • dzielnicowy 2
  • dzielnicowy3