SPOKOJNE I BEZPIECZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

SPOKOJNE I BEZPIECZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Przedświąteczny czas to głównie zakupy, wzmożony ruch w centrach handlowych, na ulicach miasta, zatłoczone autobusy – to wszystko sprawia, że często zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były nie tylko radosne, ale i spokojne musimy być czujni.

Gdy jesteśmy na zakupach, w centrach handlowych lub przemieszczamy się środkami komunikacji miejskiej unikajmy tzw. „sztucznych tłoków”. Pamiętajmy o zamknięciu torebki czy saszetki na zamek, powinniśmy mieć ją cały czas na widoku, blisko ciała. W sklepach płacąc za zakupy, nie pokazujmy całej zawartości portfela. Dobrze jest porozkładać gotówkę do kilku przegródek lub kieszeni, zawsze wewnętrznych i zamykanych na zamek.

W okresie świąt więcej osób wybiera się w długą podróż. Przed wyjazdem należy zabezpieczyć mieszkanie. Pamiętajmy, aby przed wyjściem sprawdzić czy dobrze zamknęliśmy okna i drzwi. Jeśli mamy zaprzyjaźnionego sąsiada lub kogoś zaufanego, dobrze jest zostawić mu klucze, by co jakiś czas zajrzał do domu tak, aby mieszkanie nie wyglądało na opuszczone.

Okres przedświąteczny to również pora wzmożonego ruchu na drogach. Trzeba przygotować pojazd do podróży poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów.

Dni świąteczne oraz te poprzedzające święta, to także czas wzmożonych patroli policji na drogach. Można spodziewać się dodatkowych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących. Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

Postarajmy się, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły nam spokojnie i bezpiecznie!

  • policjanci1