Aktualności

„DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE” – PRELEKCJA O ZAGROŻENIACH Z GIMNAZJALISTAMI

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie rozpoczęli serię spotkań z gimnazjalistami, w trakcie których poruszają kwestię profilaktyki uzależnień. Wspólne rozmowy pozwolą szerzej spojrzeć na problem zażywania nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy wzięli udział w spotkaniu z gimnazjalistami w Biesiekierzu. Celem wizyty było między innymi zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych.

Spotkanie zorganizowane zostało w formie pogadanki i choć uczniowie temat narkotyków i dopalaczy znają doskonale, to okazuje się, że w sferze zagrożeń są wciąż mało uświadomieni.

Podczas wizyty policjanci zwrócili uwagę młodzieży na konsekwencje prawne posiadania narkotyków. Uczniowie dowiedzieli się, że cena za rozprowadzanie, udzielanie oraz posiadanie narkotyków jest bardzo wysoka i może przekreślić ich plany na przyszłość.

Po spotkaniu z gimnazjalistami funkcjonariusze przeprowadzili również prelekcję dla nauczycieli dotyczącą zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych przez młodzież.

Policjantom po raz kolejny pomocna była edukacyjna walizka, w której znajdują się imitacje np. marihuany, amfetaminy oraz przyrządy do przewożenia, przechowywania i zażywania narkotyków. Pedagodzy mieli możliwość zobaczyć przedmioty, które pozornie mogę nie budzić żadnych podejrzeń, a w rzeczywistości są wykorzystywane między innymi do zażywania środków odurzających.

  • biesiekierz1
  • biesiekierz 2