ŚWIADOME PRZEDSZKOLAKI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

ŚWIADOME PRZEDSZKOLAKI

Koszalińscy policjanci realizują tematykę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci zaczynając już od najmłodszych mieszkańców. Tym razem mundurowi odwiedzili maluchy w jednym z przedszkoli na terenie miasta.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Koszalinie wiedzą, jak ważną rolę w zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom odgrywa profilaktyka prowadzona od najmłodszych lat. W związku z tym, swoimi działaniami obejmują już najmłodszych mieszkańców Koszalina i powiatu.

Tym razem policjanci skorzystali z zaproszenia dzieci z Przedszkola „Akademia Malucha” w Koszalinie. Głównym tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Funkcjonariusze przekazywali najmłodszym informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze czy podczas podróży samochodem, a także w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi dzieci mogą się zetknąć, między innymi pozostając bez opieki osób dorosłych na podwórku.

W trakcie wizyty mundurowi opowiadali na czym polega praca policjanta. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w trakcie codziennej służby. Na zakończenie spotkania każde dziecko miało okazję zasiąść za kierownicą radiowozu.

  • przedszkolaki 1
  • przedszkolaki2
  • przedszklaki 3