PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA „CHOINKA” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA „CHOINKA”

Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia koszalińscy policjanci kontrolują punkty, gdzie oferowane są do sprzedaży choinki. Mundurowi sprawdzają źródło pochodzenia drzewek oraz faktury świadczące o ich zakupie i legalnej dystrybucji.

Okres przedświąteczny to czas, gdy pojawiają się punkty handlowe oferujące choinki. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno drzewek nielegalnie wyciętych z lasu. Dlatego na terenie powiatu koszalińskiego policjanci rozpoczęli akcję pn."Choinka".

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie kontrolowali w podległym rejonie służbowym punkty sprzedaży choinek. Funkcjonariusze sprawdzali źródło pochodzenia drzewek oraz faktury świadczące o ich zakupie i legalnej dystrybucji. W trakcie działań policjanci nie odnotowali żadnych nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności za wykroczenie lub przestępstwo.

Równolegle dzielnicowi przeprowadzili w rejonie punktów handlowych akcję pn. „Nie daj się ustrzelić złodziejowi”. Policjanci przestrzegali mieszkańców Koszalina przed złodziejami i opisywali mechanizmy, według których przestępcy działają i wykorzystują nadarzającą się okazję, żeby zabrać nasze rzeczy.  

  • choinka
  • choinka 1
  • choinka 3
  • choinka 4