Aktualności

„POROZMAWIAJMY O ZDROWIU I NOWYCH ZAGROŻENIACH” - SZKOLENIE DLA PEDAGOGÓW

Koszalińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowali dla pedagogów spotkanie w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych. W trakcie wizyty zaprezentowana została przez mundurowych edukacyjna walizka, w której znajdują się imitacje np. marihuany, amfetaminy oraz przyrządy do przewożenia, przechowywania i zażywania narkotyków.

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy wspólnie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili prelekcje w Bursie Międzyszkolnej przy ul. Jana Pawła w Koszalinie. Tematem spotkania była edukacja w obszarze bezpieczeństwa, zagrożeń i profilaktyki w zakresie działania środków odurzających.

Podczas wizyty policjanci przedstawili pedagogom epidemiologię używania substancji psychoaktywnych przez młodzież szkolną oraz zwrócili uwagę na kontekst psychologiczny zażywania narkotyków.

Funkcjonariusze przybliżyli tematykę wprowadzania do obrotu nowych narkotyków, w przystępny sposób omówili problematykę dopalaczy, wyjaśnili ich pochodzenie jak i sposób działania. Pedagodzy dowiedzieli się również, jak mogą pomóc uczniom dotkniętym tym problemem, a także na czym powinna polegać współpraca z rodzicami w tym zakresie. Natomiast pracownik Sanepidu omówił problematykę dotyczącą skutków zdrowotnych zażywania środków psychoaktywnych.

Doskonałym narzędziem do pomocy była policyjna walizka edukacyjna zawierająca przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera ona również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki.

Dzięki takim prelekcjom nauczyciele i pedagodzy będą lepiej przygotowani do walki z „nowymi zagrożeniami”. Wyposażeni w aktualną wiedzę z zakresu narkotyków, będą mogli w ramach profilaktyki przeprowadzać dla młodzieży ciekawe tematycznie zajęcia, wskazując uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia. 

  • walizka1
  • walizka2
  • walizka3
  • walizka 4