O JEDENASTU PASAŻERÓW ZA DUŻO - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

O JEDENASTU PASAŻERÓW ZA DUŻO

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu przewożącego pasażerów w jednej z podkoszalińskich miejscowości. W jego pojeździe było o 11 osób za dużo. 64-latek nie tylko stracił prawo jazdy, ale został również ukarany mandatem i punktami karnymi. Ponadto, za zły stan techniczny autobusu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali do kontroli w jednej z podkoszalińskich miejscowości kierowcę autobusu należącego do firmy świadczącej usługi transportowe.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna przewozi zbyt wielu pasażerów. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że mercedesem mogą jechać maksymalnie 23 osoby. Natomiast podczas kontroli w pojeździe znajdowało się aż 34 pasażerów.

64-latek za popełnione wykroczenie nie tylko stracił prawo jazdy, ale również został ukarany mandatem i punktami karnymi. Stan techniczny autobusu budził uwagi policjantów, dlatego zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu.

Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.