Aktualności

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO – SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Dzisiaj policjanci wspólnie z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie przeprowadzili na terenie miasta działania pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Kampania ma na celu zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.     

W dniach od 10 do 21 grudnia br. na terenie całego kraju prowadzone są ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne pn. „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”.

Kampania ma na celu przede wszystkim uświadomienie kierowcom, że sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła pozwolą wcześniej dostrzec pieszego na jezdni, oraz nie będą oślepiały innych uczestników ruchu drogowego.            

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy wspólnie z przedstawicielami ZORD w Koszalinie, zorganizowali w ramach wspomnianej kampanii punkt kontrolny przy ul. Szczecińskiej.

Mundurowi zatrzymywali pojazdy, sprawdzali trzeźwość kierowców oraz wyposażenie i stan techniczny samochodów. W przypadku, gdy oświetlenie pojazdu zatrzymanego do kontroli wymagało korekty, wówczas pracownicy ośrodka przy użyciu odpowiedniego sprzętu regulowali je na miejscu. Ponadto każdy kierowca i pasażer otrzymał kamizelkę odblaskową.

W okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów jest bardzo ważne, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak opady deszczu, śniegu i zamglenia.    

Pamiętajmy, że prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

  • swiatła1
  • swiatła 2
  • swiatła 3
  • swiatła 4