NIE DAJ SIĘ USTRZELIĆ ZŁODZIEJOWI! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

NIE DAJ SIĘ USTRZELIĆ ZŁODZIEJOWI!

Dzisiaj popołudniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania na terenie Centrum Handlowego w Koszalinie, w ramach akcji: „Nie daj się ustrzelić złodziejowi”.

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy rozpoczęli przedświąteczne działania profilaktyczne pod nazwą „Nie daj się ustrzelić złodziejowi!”. Dzisiaj funkcjonariusze odpowiedzieli na zaproszenie Dyrekcji największego Centrum Handlowego w Koszalinie i na jego terenie przygotowali punkt informacyjny.

Zbliżające się święta to okres, kiedy złodzieje intensyfikują swoje „działania”. Na to, czy staniemy się ofiarą kradzieży, ma wpływ między innymi nasze zachowanie. Stosując bardzo proste zasady można ograniczyć do minimum ryzyko utraty portfela, telefonu, dokumentów czy pieniędzy.

Złodzieje lubią duże skupiska ludzi, gdzie mogą pozostać anonimowi i niezauważeni. W każdym miejscu są w stanie dostrzec roztargnioną właścicielkę otwartej torebki. Chętnie korzystają z okazji, gdy mężczyzna pozostawi saszetkę z dokumentami bez nadzoru. Nie przejdą obojętnie obok samochodu, w którym na siedzeniu leży laptop. Nie jest dla nich niestety żadnym problemem wyciągnięcie portfela z otwartej kieszeni kurtki czy spodni.

Pamiętajmy, że nasze rozsądne i uważne zachowanie jest w stanie skutecznie wyhamować nieuczciwe zapędy przestępców. Sami możemy być sprytniejsi od złodzieja i nie stać się jego ofiarą. Wystarczy schować wartościowe rzeczy do zapinanych, wewnętrznych kieszeni, a torebki nosić blisko ciała i nie pozostawiać ich bez nadzoru.

Podczas dzisiejszej akcji policjanci rozdawali klientom Centrum Handlowego ulotki informacyjne i elementy odblaskowe. Natomiast dzieciom mundurowi wręczali balony oraz słodkie upominki.

 

  • a1
  • a2
  • a4
  • a6
  • a7
  • a8