MIEJSCE NA PODIUM DLA KOSZALIŃSKIEGO POLICJANTA

Data publikacji 05.05.2016

mł. asp. Jerzy Winkel, policjant reprezentujący Komendę Miejską Policji w Koszalinie, okazał się jednym z najlepszych biegaczy wśród przedstawicieli służb mundurowych. W dniu 3 kwietnia 2016r. odbył się 43 Maraton w Dębnie w ramach którego rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Polski Policjantów w Biegu Maratońskim.

Już po raz czternasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 43 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XIV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Jerzy Winkel zajął 3 miejsce z czasem 3:20:00 spośród 110 policjantów z całego kraju, którzy brali udział w zawodach. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 42 kilometrów.

Jak przyznał Nasz kolega bardzo cieszy się z wygranej tym bardziej, że przygodę z bieganiem rozpoczął dopiero pół roku temu.

Jerzy Winkel otrzymał gratulacje za zajęcie trzeciego miejsca z rąk p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztofa Sieląga oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie kom. Krzysztofa Rosiaka.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !