Aktualności

Ostatni weekend ferii – zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

W całym kraju trwają ferie zimowe, które już zbliżają się ku końcowi. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną większość dzieci i młodzieży pozostała w miejscach zamieszkania. Nadmiar wolnego czasu może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Warto zrobić wszystko, aby czas wolny upłynął najmłodszym przede wszystkim bezpiecznie.

Od 4 stycznia w całym kraju trwają ferie zimowe. Koszalińscy policjanci kontrolują to, co dzieje się na drogach naszego miasta i powiatu, szczególną uwagę zwracają na kierowców przekraczających dozwolona prędkość. Oprócz tego kontrolują stan techniczny pojazdów, sprawdzają sposób przewożenia dzieci oraz egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych działań policjanci pieszym przypominają o obowiązkowym noszeniu elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. O tym, że odblaski w znaczący sposób podnoszą bezpieczeństwo na drodze nikogo nie trzeba przekonywać.

Podczas, gdy policjanci z koszalińskiej drogówki pełnią służbę na naszych drogach, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji odwiedzają półkolonie, i inne miejsca organizowanych spotkań dla dzieci i młodzieży, gdzie rozmawiają o ich bezpieczeństwie.  

Mundurowi w trakcie spotkań przypominają dzieciom o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Przypominają także o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowymi, nieznanymi osobami. Omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas każdego spotkania funkcjonariusze przypominają także numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.