Aktualności

Areszt dla podpalacza za zagrożenie zdrowia i życia wielu osób

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 64-latka. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów chwilę po zdarzeniu. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na jednym z Koszalińskich osiedli. Z relacji świadków wynika, że zaraz po północy na klatce schodowej zaczął unosić się dym. Zaniepokojeni sąsiedzi zaalarmowali służby. Straż pożarna zdołała ugasić nadpalone drzwi, a mieszkańcy sami się ewakuowali z budynku.

Policjanci z II koszalińskiego komisariatu na gorącym uczynku zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Biesiekierz. Z relacji pokrzywdzonej to właśnie on miał dopuścić się podpalenia drzwi po uprzednim oblaniu ich łatwopalną cieczą. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Umyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.