Aktualności

Kierował autem mając 2,5 promila w organizmie i aktywny zakaz

Codziennie kilkaset osób w Polsce popełnia przestępstwo pomimo tego, że nikomu nie wyrządza krzywdy. Są to te osoby, które decydują się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci prowadzą działania mające ograniczyć ten proceder. Kontrolują kierujących, prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne. Wczoraj zatrzymali niechlubnego rekordzistę. Mężczyzna prowadził auto mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z koszalińskiej drogówki cyklicznie prowadzą działania, w trakcie których sprawdzają kierowców samochodów osobowych, motocyklistów czy rowerzystów pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mundurowi przeprowadzili kontrolę drogową w Sianowie. Alkotest w chwili pomiaru wskazał, że kierowca opla ma w organizmie 2,6 promila alkoholu. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nietrzeźwy 42-latek ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2025 roku.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym zatrzymanym z tak dużym wynikiem zawartości alkoholu w organizmie był 34-latek, który zdecydował się wsiąść za kierownicę. Alkotest wykazał, że mężczyzna prowadził pojazd w Koszalinie przy ul. Kolejowej mając1,5 promila.

W Kodeksie Karnym znajdziemy informacje, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.