Aktualności

Koszalińscy kryminalni zatrzymali 6 osób za przemyt i posiadanie znacznych ilości narkotyków

Zarzuty przewozu oraz posiadania zakazanych ustawą substancji usłyszało sześć zatrzymanych osób przez kryminalnych z koszalińskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 kilogramów amfetaminy. Wobec pięciu Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania, a jedna osoba została objęta policyjnym dozorem.

Kryminalni z koszalińskiej komendy na terenie województwa zachodniopomorskiego przeprowadzili działania, w trakcie których zatrzymali sześć osób. Policjancie w trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli przy nich znaczne ilości narkotyków. Po zbadaniu i zważeniu potwierdziło się, że jest to amfetamina w ilości ponad 12 kilogramów.

Wszystkie osoby posiadające zakazane ustawą substancji zostały zatrzymane w policyjnym areszcie, a należące do nich narkotyki zostały zabezpieczone.

Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie wobec pięciu osób zastosowany został izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jedna z zatrzymanych osób została objęta policyjnym dozorem.  

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do lat 10, a kara za ich przewóz zaczyna się od 3 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.85 MB)

Pliki do pobrania

  • 5.85 MB