Aktualności

Codziennie sprawdzają kilkaset osób będących na kwarantannie. Policjanci wspólnie z żołnierzami w walce z koronawirusem.

Obowiązujące przepisy związane z walką z pandemią koronawirusa służą ograniczeniu liczby chorych. By jednak sytuacja epidemiologiczna była pod kontrolą, niezbędna jest odpowiedzialność każdego z nas. W walce o życie i zdrowie nie ma miejsca na półśrodki. Dlatego policjanci przez cały czas służą wszystkim mieszkańcom i zdecydowanie reagują na osoby świadomie lekceważące obowiązujące obostrzenia. W zadaniach tych wspierają nas żołnierze 8. Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie oraz WOT.

W Polsce i na całym świecie mamy do czynienia z tzw. drugą falą koronawirusa.  Każdego dnia liczba osób zakażonych wirusem jest bardzo wysoka. Dlatego w tej sprawie podejmowane są i wprowadzane kolejne obostrzenia, które mają za zadanie spowolnić rozszerzającą się epidemię. Oczywiście na pierwszej linii w walce z koronawirusem zaangażowane są służby medyczne. Nieco inne, ale również istotne zadania mają do wykonania policjanci, którzy każdego dnia  przy współpracy ze służbami sanitarnymi oraz żołnierzami sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną wywiązują się                 z nałożonego na nie obowiązku. Takie codzienne kontrole angażują duże siły i środki ze strony Policji oraz pozostałych służb i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią. Tylko w powiecie koszalińskim każdego dnia kilkudziesięciu mundurowych jest zaangażowanych w sprawdzenie kwarantanny kilkuset osób.

Policjanci ciężko pracują na rzecz mieszkańców. Ale by mieć wirusa pod kontrolą niezbędna jest odpowiedzialność każdego z nas i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Policjanci wspólnie z żołnierzami podczas służby sprawdzają, jak respektowane są wprowadzone przepisy. Widać wśród społeczeństwa dużą odpowiedzialność, bo osób lekceważących przepisów jest zdecydowanie mniej niż tych, którzy traktują zagrożenie z należytą powagą. Funkcjonariusze stanowczo reagują na brak zasłoniętych ust i nosa, bo jest to sposób na ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa.

Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które powinny znać osoby przebywające na kwarantannie. Jedną z nich jest obowiązek korzystania ze specjalnej aplikacji „Kwarantanna Domowa”. To proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli osobie objętej kwarantanną wywiązać się z nałożonych na nią obowiązków bez konieczności kontroli Policji. Aplikacja pozwala również odciążyć mundurowych, którzy dzięki temu mogą skupić się na pozostałych zadaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Więcej informacji na stronie: APLIKACJA KWARANTANNA DOMOWA.