Aktualności

Dzielnicowi wspólnie z policjantami z drogówki kontrolowali miejsca zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzielnicowi z II komisariatu wspólnie z policjantami z drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz DK nr 6.

Głównym celem przeprowadzonych działań kontrolnych przez policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta, a w szczególności największych osiedli oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

Policjanci skupiali się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc zaznaczanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Mundurowi sprawdzali okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol. Policjanci obserwowali także osoby bezdomne w miejscach ich przebywania. Kontrolowali kierowców czy nie prowadzą pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wspólne patrole rozstawiły punkt kontrolny na DK nr 6, gdzie monitorowali ruch pojazdów oraz pieszych.

Podczas działań funkcjonariusze legitymowali i sprawdzali bagaże. Kontrolowali również osoby pod kątem posiadania środków odurzających.