Policjant po służbie zatrzymał złodzieja - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Będący po służbie policjant z Zespołu Wywiadowców Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy zatrzymał sklepowego złodzieja. Mężczyzna ukradł zakupy o wartości prawie tysiąca złotych i próbował uciec.

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby, czy zdjęcia munduru. Nie ma znaczenia, w którym wydziale, czy jednostce pełni się służbę. Policjant z Zespołu Wywiadowców koszalińskiej komendy był po służbie, co nie przeszkadzało mu w podjęciu interwencji i zatrzymaniu kolejny raz w niedługim czasie sprawcy przestępstwa.

Policjant stojąc w kolejce w jednym z dyskontów zauważył mężczyznę, który z załadowanym po brzegi wózkiem przejechał obok niego, omijając linię kas. Policjant natychmiast zareagował! Pobiegł za mężczyzną i go zatrzymał. Mężczyzna grożąc policjantowi wyrywał się, wówczas on musiał zastosować wobec niego chwyty obezwładniające. Funkcjonariusz przekazał złodzieja mundurowym, którzy zostali wezwani na miejsce. Sprawą zajęli się też kryminalni z koszalińskiej „dwójki", ponieważ mężczyzna może mieć na koncie więcej sklepowych kradzieży.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przyczyniła się do zatrzymania sprawcy przestępstwa.