Aktualności

Moja pierwsza bezpieczna droga do szkoły – działania koszalińskich policjantów

Zajęcia z policjantami cieszą się bardzo dużą sympatią uczniów. Szczególnie lubią je pierwszoklasiści, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze szkołą. Podczas niecodziennego spotkania z mundurowymi oprócz cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

Przez cały wrzesień policjanci z koszalińskiej komendy będą odwiedzali pierwszoklasistów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz zadań policjantów, którzy z dużym zaangażowaniem starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów z klas I Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie.

W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania z dziećmi, tuż przed pierwszym dzwonkiem, mundurowi rozdawali uczniom odblaski. Tłumaczyli, że dzięki takim elementom każde dziecko będzie widoczne na drodze z bardzo dużej odległości, bez względu na warunki atmosferyczne.    

Policjanci wyjaśnili uczniom zasady bezpieczeństwa związane z zachowaniem się w domu, poza domem oraz w szkole. Przypomnieli dzieciom podstawowe numery alarmowe, wskazując w jakich okolicznościach należy z nich korzystać.