Kaskadowy pomiar prędkości na DK 11 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości na DK 11

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Mundurowi monitorowali i kontrolowali kierowców poruszających się drogą krajową numer 11, którzy podczas jazdy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym.

Policjanci z koszalińskiej drogówki po raz kolejny skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych. Działania polegającą na kaskadowym pomiarze prędkości przeprowadzili na drodze krajowej nr 11.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na tych, którzy jechali z nadmierną prędkością, ale nie zabrakło też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami.

W ciągu kilku godzin policjanci ujawnili 40 wykroczeń popełnionych przez kierowców podróżujących „jedenastką”. Działania w ramach kaskadowego pomiaru prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki będą realizowali cyklicznie.