Aktualności

Spotkanie z harcerzami w ramach „Bezpiecznych Wakacji”

Koszalińscy policjanci spotkali się z uczestnikami obozów harcerskich w gminie Mielno. Mundurowi podczas odwiedzin poruszyli wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Od początku wakacji policjanci przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, na terenie powiatu koszalińskiego.

W ostatnim czasie funkcjonariusze z Wydziału Prewencji odwiedzili obozy harcerskie, gdzie wypoczywają dzieci z Hufca ZHP Chorągwi Krakowskiej i ZHP Chorągwi Śląskiej.     

W trakcie spotkania mundurowi przekazali harcerzom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa. Podkreślali, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie.

Mundurowi przekazali również instrukcje, jak zachować się w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy ulew. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.