Aktualności

Działania koszalińskiej Policji w związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa

W ostatnich dniach wprowadzono w Polsce zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa.

    W związku z wprowadzeniem w Polsce zasad bezpieczeństwa dotyczących walki z pandemią koronawirusa, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzają kontrole pojazdów wjeżdżających do miasta oraz poruszających się na terenie miasta pod kątem respektowania zakazu przemieszczenia się wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Każdy przypadek analizowany jest indywidualnie przez policjantów na miejscu.

    Dzielnicowi z obu komisariatów dokonują kontroli osiedli oraz miejsc grupowania się osób, aby przeciwdziałać zgromadzeniom. Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.