Zatrzymany za podawanie się za inną osobę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Zatrzymany za podawanie się za inną osobę

Policjanci z Posterunku Policji w Sianowie zatrzymali mężczyznę, który wprowadził w błąd funkcjonariuszy co swojej tożsamości. 48-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek tuż przed godziną 7:00 policjanci z Posterunku Policji w Sianowie wraz ze Strażnikami Miejskimi z Sianowa w trakcie akcji „bezpieczne przejście” zauważyli mężczyznę, który w centrum Sianowa przeszedł przez ulicę na czerwonym świetle. Za popełnione wykroczenie Strażnik Miejski nałożył na mężczyznę mandat karny. Na tym interwencja by się zakończyła, gdyby nie to, że dane które mężczyzna podał jako swoje, wzbudziły w policjantach wątpliwości. Dane zostały sprawdzone w systemach policyjnych, gdzie okazało się, że na zdjęciu widnieje zupełnie inna osoba.

Policjanci zatrzymali 48-latka, a  w trakcie dalszych czynności ustalili, że mężczyzna już kilkukrotnie podawał się za inną osobę oraz podrabiał za tą osobę podpisy. W związku z popełnieniem przestępstw 48-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolości.