Aktualności

Podczas ferii „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”

Koszalińscy policjanci w związku z trwającymi feriami przeprowadzają cykl spotkań z dziećmi, w ramach akcji "Bezpieczne ferie zimowe 2020". Mundurowi odwiedzają między innymi kluby osiedlowe, gdzie są organizowane zajęcia dla najmłodszych. Głównym tematem wizyt jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy spotkali się z dziećmi, które postanowiły spędzić zimowy wypoczynek w klubach osiedlowych „Na Pięterku”, „Kanion” i TPD „Grono”

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy miejskim lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi wyjaśnili również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwrócili uwagę najmłodszych na nieufność wobec nieznajomych osób.  

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie zwłaszcza teraz, kiedy w naszym województwie trwają ferie zimowe. Tym razem funkcjonariusze wykorzystali wielkoformatową grę planszowa, gdzie uczestnicy zabawy w aktywny sposób stają się jej częścią.

Gra polega na tym, że dzieci poprzez rzucanie kostką przechodzą na kolejne plansze i odpowiadają na zadane pytania. Na planszach znajdują się poszczególne obszary bezpieczeństwa, które dotyczą ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu, zagrożeń podczas zabawy na dworze, bezpieczeństwa podczas wakacji oraz w trakcie trwania ferii zimowych.

Dzieci aktywnie włączyły się do zabawy i  bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania.