Aktualności

Uwaga na oszustów – dzwonią do biur rachunkowych

Po raz kolejny przestępcy podając się za fałszywych policjantów próbują oszukać – tym razem pracowników lub właścicieli biur rachunkowych. Policjanci ostrzegają i apelują o wzmożoną ostrożność.

Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali kilka zgłoszeń, że mężczyzna podający się za policjanta próbował oszukać i uzyskać numery kont dzwoniąc na numery prywatnych biur rachunkowych.

Schemat działania sprawców w tym przypadku był podobny. Na telefon stacjonarny dzwoni mężczyzna, który przedstawia się jako funkcjonariusz Andrzej Szymański. Informuje, że oszuści będą próbowali ukraść pieniądze z firmowego konta bankowego, dlatego pracownicy w celu weryfikacji muszą podać numer konta firmowego, a następnie dokonać przelewu na wskazane przez niego bezpieczne konto.

W tym momencie wszystkie osoby, które poinformowały o nielegalnym procederze oficera dyżurnego koszalińskiej komendy rozłączały się i nie kontynuowały rozmowy.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie żadnych pieniędzy.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.