Aktualności

Dzielnicowi sprawdzali miejsca zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzielnicowi z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Koszalinie po analizie zgłoszeń otrzymanych za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej udali się we wskazane na mapie miejsca. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych.

Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu mieszkańcowi przekazać informację o niepokojącym zjawisku w jego sąsiedztwie. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane. Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami straży w trakcie działań sprawdzali także miejsca przebywania osób, które straciły dach nad głową. Zastanym tam bezdomnym oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc  noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych. Osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach grozi śmiercią