Akcja „Znicz 2019”- zmiana organizacji ruchu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Akcja „Znicz 2019”- zmiana organizacji ruchu

Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i powiatu koszalińskiego udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Będziemy na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie.

Uwaga Kierowcy!

Ograniczenie parkowania na parkingu ul. Gnieźnieńska/Kamieniarska - zamknięcie częściowe parkingu od dnia 23.10.2019r. do dnia 29.10.2019r.

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu - zamknięcie ul. Kamieniarskiej oraz parkingu ul. Gnieźnieńska/Kamieniarska – od dnia 30.10.2019r. godz. 5:00 do 2.11.2019r. godz. 12:00

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu ul. Gnieźnieńska -  w terminie od dnia 1.11.2019r. godz. 5:00 do dnia 2.11.2019r. godz.12:00

W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu przy centrum handlowym na ul. Paderewskiego.

 

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych policjanci z koszalińskiej komendy przygotowują się do akcji „Znicz 2019”.

W celu usprawnienia ruchu w obrębie cmentarza komunalnego wprowadzone zostaną ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od Ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów. Wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodu wyłącznie w celu wysadzenia osób niepełnosprawnych. Od ulicy Diamentowej do ulicy Hallera, na ulicy Gnieźnieńskiej będzie wydzielony 1 pas ruchu przeznaczony na parkowanie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie zaparkowanie samochodu na ul. Paderewskiego.

Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych. Wjazd na ulice Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, również dla osób niepełnosprawnych.

Wjazd od ulicy Strażackiej zarezerwowany będzie jedynie dla autobusów MZK oraz pojazdów zaopatrzenia.

W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h w obszarze cmentarza komunalnego przy ul. Gnieźnieńskiej: od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Diamentowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej.

Jeżeli kierowcy nie będą stosowali się do obowiązujących znaków drogowych i będą parkowali pojazdy w miejscach niedozwolonych, policjanci będą bezwzględnie egzekwowali przestrzeganie przepisów, a w przypadku rażących naruszeń kierowcy powinni liczyć się z tym, że pojazd może zostać usunięty.

 W obrębie cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby nie jeździli „na pamięć” oraz stosowali się do oznakowania pionowego i poziomego. Kiedy ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant, należy bezwzględnie stosować się do wydawanych przez niego poleceń.          

Przypominamy, że podczas wzmożonego ruchu na drogach należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością będą karać piratów drogowych. Można spodziewać się również wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących.