Cykl spotkań policjantów z dziećmi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Cykl spotkań policjantów z dziećmi

Mundurowi z Wydziału Prewencji oraz dzielnicowi z I komisariatu spotkali się z dziećmi z terenu miasta i powiatu koszalińskiego. W trakcie wizyty tematem przewodnim było bezpieczeństwo związane z zachowaniem się dzieci w domu, poza domem oraz w szkole.

W ostatnim czasie policjanci z koszalińskiej komendy przeprowadzili cykl spotkań zarówno z przedszkolakami jak i uczniami szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu koszalińskiego.

Policjanci w trakcie spotkań zapoznawali najmłodszych z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola”. Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego ze znakami drogowymi i numerami alarmowymi.

Policjanci przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Mundurowi przekazali najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące między innymi bezpiecznych zachowań na placu zabaw, a także reguły postępowania kiedy dziecko się zgubi lub zaczepi je obca osoba.