Policjanci zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 40-latka, podejrzanego między innymi o podpalenie windy i kontenera na terenie jednego z osiedli w Koszalinie. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie otrzymali sygnał o tym, że na terenie spółdzielni mieszkaniowej, w rejonie ulicy Zbigniewa Herberta dokonano uszkodzenia mienia. Dlatego mundurowi od momentu przyjęcia zgłoszenia natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Dzięki współpracy policjantów z mieszkańcami i przedstawicielami spółdzielni, w toku prowadzonych czynności operacyjnych, podejrzany 40-latek został ustalony i zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wstępna wartość strat spowodowana chuligańskim wybrykiem została oszacowana na 4 tysiące złotych.

Apelujemy do mieszkańców, aby wszelkie akty wandalizmu, niepokojące sytuacje natychmiast zgłaszali do koszalińskich policjantów, co pozwoli nam na szybką reakcję i ukaranie sprawców.

Niezastąpionym narzędziem jest również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której nie wychodząc z domu, przy wykorzystaniu komputera można zgłosić niepokojące nas sytuacje. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mają rzeczywisty wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu.

Zachęcamy również do kontaktu z dzielnicowym, czyli policjantem pierwszego kontaktu, za pomocą aplikacji „Dzielnicowy bliżej nas”. W aplikacji znajdują się podstawowe informacje, między innymi stopień, imię i nazwisko oraz telefon do dzielnicowego przypisanego do naszego miejsca zamieszkania.

Zachęcamy do współpracy z Policją, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu koszalińskiego jest Naszą wspólną sprawą!