Bezpieczna dzielnica - bezpieczna ulica - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Bezpieczna dzielnica - bezpieczna ulica

W ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna ulica, bezpieczna dzielnica” przez całe wczorajsze popołudnie dzielnicowi kontrolowali rejon osiedli podległych II koszalińskiemu komisariatowi.

Celem działań kontrolnych było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta, a w szczególności wspomnianych osiedli oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

Policjanci skupiali się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc zaznaczanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Dzielnicowi sprawdzali okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol. Policjanci obserwowali także osoby bezdomne w miejscach ich przebywania. Kontrolowali kierowców czy nie prowadzą pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Podczas działań funkcjonariusze legitymowali i sprawdzali bagaże. Kontrolowali również osoby pod kątem posiadania środków odurzających.