Aktualności

Trzech zatrzymanych – kierowali pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień

Policjanci z koszalińskiej drogówki, w trakcie prowadzonych kontroli zakończyli jazdę trzech kierowców. Dwóch z nich miało zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, natomiast kolejny kierował pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Tylko w ciągu kilku godzin policjanci z koszalińskiej drogówki wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców.

Dwóch z nich wsiadło za kierownicę pojazdu pomimo, że posiadali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 36-latka zakaz obowiązywał do 2023 roku, zaś 43-letniego kierowcę mercedesa do 2025 roku.

Trzeci zatrzymany kierowca to 44-latek, który prowadził hondę pomimo obowiązującej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kk, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi jest przestępstwem z art. 244 kk zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.