Aktualności

Wspólne działania Policji i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mielnie

Mimo, że półmetek wakacji już za nami koszalińscy policjanci wykorzystują każdą możliwą okazję, żeby dotrzeć do turystów wypoczywających nad morzem i porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem mundurowi wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologiczenj odwiedzili wypoczywających w Mielnie.

Podczas spotkania z wczasowiczami poruszanych było wiele zagadnień. Jednym z nich było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród dzieci i młodzieży w ramach kampanii „Wakacje z wyobraźnią”. Funkcjonariusze przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Mundurowi rozmawiali również o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, promując tym samym program „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Zainteresowani turyści dowiedzieli się jak wyglądają zachowania, do których najczęściej dochodzi po zażyciu zakazanych substancji oraz o konsekwencjach zdrowotnych z jakimi mogą się spotkać po ich zażyciu. Mogli również zobaczyć jak zmienia się rzeczywisty obraz zakładając specjalne okulary o nazwie „alko i narkoogogle”.

Najmłodsi uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w grze edukacyjnej – Zagraj ze mną w bezpieczeństwo. Gra polega na tym, że dzieci poprzez rzucanie kostką przechodzą na kolejne plansze i odpowiadają na zadane pytania. Na planszach znajdują się poszczególne obszary bezpieczeństwa, które dotyczą ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz zagrożeń podczas zabawy na dworze.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologiczenj w Koszalinie przybliżyli młodym ludziom problem uzależnień od środków zastępczych tzw.„dopalaczy”, które są dużym zagrożeniem dla młodzieży. Ponadto pracownicy WSSE prowadzili działania profilaktyczno-informacyjne związane z problematyką chorób zakaźnych.