Weekendowe kontrole na terenie miasta i powiatu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Weekendowe kontrole na terenie miasta i powiatu

Sześciu nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali podczas weekend na drogach miasta i powiatu policjanci z koszalińskich jednostek. Pierwsza ujawniona kierująca w chwili badania przez mundurowych miała ponad 2,2 promila alkoholu, drugi zatrzymany kierujący tylko o pół promila mniej.

W trakcie każdego weekendu policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z koszalińskiej drogówki oraz z innych jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo że wcześniej spożywał alkohol.

Niechlubną rekordzistką była 55-letnia kobieta, która w Bobolicach jechała fordem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze odpowie także mieszkaniec Włocławka. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym MAN został zatrzymany przez koszalińską drogówkę na ul. Strefowej. W chwili badania przez mundurowych miał 0,9 promila alkoholu w organizmie.

Kolejną osobą, która wykazała się brakiem wyobraźni i wsiadła za kierownicę była 45-latka zatrzymana do kontroli w Mielnie. Prowadząca peugeota kobieta w chwili badania miała w organizmie 1,6 promila alkoholu. Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zachowanie takie kwalifikowane jest jako przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.