„WPŁYŃ NA WYOBRAŹNIE SWOJĄ I INNYCH” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

„WPŁYŃ NA WYOBRAŹNIE SWOJĄ I INNYCH”

Wakacje to doskonały czas na spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy uczestniczą w różnego rodzaju formach wypoczynku. Policjanci podczas odwiedzin poruszają wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem zarówno na drodze, podczas zabawy czy wypoczynku.

Spotkania z cyklu „Bezpieczne wakacje” odbywają się co roku podczas dwumiesięcznego odpoczynku dzieci i młodzieży. Prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie mają za zadanie przypominać najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania wolnego czasu. Często bowiem dzieci na wakacjach korzystają z beztroski kosztem własnego bezpieczeństwa. Policjanci starają się w przystępny sposób edukować poprzez zabawę, by dzieci nie zapomniały o rozwadze i ostrożności w czasie wakacji.

Mundurowi z Wydziału Prewencji KMP Koszalin odwiedzili małych mieszkańców naszego miasta spędzających wolny czas w Klubie Osiedlowym „Kanion”.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu czy na letnich wyjazdach. Przypominali o ostrożności wobec obcych oraz rozważnym korzystaniu z kąpieli w morzu czy jeziorze.